HAKKIMIZDA

MK SÜT

Çiftliğimiz MELİH KIRKPINAR tarafından, İzmir Kemalpaşa İlçesi Çambel mevkii, Ankara Asfaltı yol kenarında bulunan 80000m2 arazi üzerine kurulmuştur. 8000 m2 kapalı alanı mevcuttur.

1983 yılında Erzurum'da kurulan Kırkpınarlar Süt Ürünleri Ltd. Şti. koyun sütünü işleyerek, tulum ve beyaz peynir üretimine başlamıştır.

Yaklaşık 37 yıldır hayvancılık, süt ve ürünleri konusunda faaliyet gösteren şirketimiz 2000 yılında Kemalpaşa'da besi çiftliği kurmuştur. Bugün itibariyle MELİH KIRKPINAR SÜT ÜRÜNLERİ GIDA VE HAYVANCILIK LTD. ŞTİ. ithal edilen hayvanlarımızla modern ve son teknoloji ile donatılmış tesislerimizde üretimimiz sürmektedir.

Toplam 564 büyük baş hayvanımız mevcuttur. Bunlar 296 adette sağmal inek 142 adet düve, 124 dana olarak çiftliğimizde barınmaktadır.

Ari belgesine ve Avrupa ülkelerine süt ihraç edilebilir süt üreten çiftlik sertifikasına sahip olan çiftliğimiz, 3 veteriner toplam 22 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Veterinerlik ve sağlık ekipman destek hizmetlerimiz 24 saat devamlı verilmektedir. 5 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak yemekhanemiz, idari bina çalışanlarımızın dinlenecekleri 4 adet hijyenik ve sağlık koşullarına sahip yatakhanemiz mevcuttur. Çalışanlarımızın ihtiyaçları olan duş ve soyunma odaları bulunmaktadır.

Hedefimiz

Ülkemizin hayvancılık sektörüne katkı sağlamak, et ve süt ürünlerini en modern ve ekonomik şartlarda üreterek, ülkemizin bu sektördeki giderek büyüyen, saygın, dürüst, insan sağlığına önem veren bir lider işletmesi olmaktır.

Misyonumuz

Hayvancılıkla ilgili tarım ürünlerini en modern koşullarda, yüksek verim alarak, araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürekli uygulayarak, doğaya saygılı çevreyle uyumlu bir üretim gerçekleştirmek.

Hayvancılıkla ilgili damızlık faaliyetlerini daha da geliştirerek uygun kalitede büyükbaş hayvan ırkı geliştirilmesine yardımcı olmak ve ülke ekomisine katkıda bulunmak.

Faaliyet Alanlarımız

Hijyenik süt üretimi
Kaliteli ve güvenilir et üretimi
Damızlık buzağı yetiştirilmesi

İletişim

  • Adres: Çambel Köyü Mezarlık Üstü Ankara Asfaltı Üzeri Kemalpaşa / İZMİR

  • Telefon : +90 232 880 90 30

  • Faks : +90 232 880 90 15

  • Email: info@emeksut.com